Login

Imamo 62 gostiju na mreži
Dobro došli, gost
Korisničko ime Lozinka: Zapamti me

Šahovski zadaci
(1 pregleda) (1) gost

TEMA: Šahovski zadaci

Šahovski zadaci pre 10 godina, 7 meseci #107

• benko
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 32
Zeljko, pa nisi resio studiju,...ti si nasao jednu poziciju koja je remi ali kako doci do nje. Jer posle 1.c4 b4 2.Kd2 Kc5 i sada na 3.c3 b3 i crni dobija; ili ako igras 3.Kc1 La2 4.c3 bc3 5.Kc2 Kc4 i crni dobija

Šahovski zadaci pre 10 godina, 7 meseci #108

• Zex
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 42
znam, naso sam i u nekoj varijanti zrtvu lovca sa Lb3 (dok je beli pesak na c2) i prelazak u dobijenu pesacku za crnog...blizu sam resenja ali ipak daleko....pokusacu na vikendu da na miru jos jednom pogledam i pokusam da resim:cheer:

Šahovski zadaci pre 10 godina, 7 meseci #109

• benko
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
Da u pravu si,... 1.c4 b4 2.Kd2 Kc5 3.e4 Kc4 4.Kc1 La2 5.Kb2 Lb3 5.cb3 Kd4 6.Kc2 Ke4 7.Kd2 Kd4 i crni dobija

Šahovski zadaci pre 10 godina, 7 meseci #110

• Zex
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 42
Da, upravo tu varijantu sam i ja naso....ali trebam jednom da zagrejem stolicu i da nadjem tak dobitak

Šahovski zadaci pre 10 godina, 7 meseci #111

• benko
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
Zeljko, dobar si,... nasao si neke motive i to je dobro. Ova studija je bas lepa i prava sahovska,...blizu resenja jesi ali tako u svim studijama budee koliko blizu toliko i daleko ako se tacno ne odigra. Bilo bi dobro da ovde ima vise ljudi, da se resavaju neki zadaci, studije, ko ima lepu partiju da je posalje, ko ima problem u nekom otvaranju da pita, pa da ceo klub (tj.igraci) zajedno pomognu ili pokazu jedan drugome nesto, uvek se nesto nauci. Ali valda ce biti ovaj sajt jednog dana veoma posecen i jos mnogo zanimljiviji,... Neverovatno u ovoj studiji,dam ti lovca na b3 i ti gubis pesacku zavrsnicu sa pesakom vise. To je opet poznato pravilo, nema opozicije, pesak kada se pojede na 3 ili na 6 redu a protivnicki kralj uhvatio opoziciju,bez obzira ko je na potezu pesak izlazi u damu! Samo nije slucaj sa a i h pesakom. Ako nadjes Zeljko neku novu varijantu javi. U svakom slucaju, ako odlucite na forumu da pokazem resenje ja cu pokazati. Ali ovo je mali trening za nacija A ligu, malo da se zagreje stolica kao sto kazes.

Šahovski zadaci pre 10 godina, 6 meseci #134

• Petar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
Benko, predlažem da ubaciš opet neki problem( super je poseceno).

Želim vam svima sretnu novu godinu i božić.
Vreme za pravljenje stranice: 0.04 sekundi